Inspiracje i trendy
19.01.2017
Krótko o tym, dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne.

Jak skutecznie chronić okna i pomieszczenia przed nagrzewaniem? Czy istnieje jakiś sposób na zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie? Jak osłonić okna i nie stracić na ładnym wizerunku zewnętrznej elewacji? Rozwiązaniem okażą się rolety zewnętrzne.

Podczas wczesnych poranków, kiedy światło przedziera się przez szyby oraz latem lub kiedy gorące słońce nie daje nawet chwili wytchnienia, aluminiowy pancerz okaże się niezastąpionym rozwiązaniem. Rolety zewnętrzne skutecznie odbijają promienie UV, które są także szkodliwe dla naszego zdrowia. Kiedy są opuszczone skutecznie zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń. Ochronią także przed wyblaknięciem Twoje meble i ściany.

Ale rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed słońcem. Deszcz, grad czy inne opady oraz zjawiska atmosferyczne także mogą uszkodzić okna lub stanowić dla nich zagrożenie. Wytrzymałe lamele chronić będą przed zabrudzeniami i osadem, który często nanosi się w trakcie wietrznych dni.

Kolejną zaletą zewnętrznych rolet są ich właściwości termoizolacyjne. Materiał aluminiowy lub PCV, z którego wykonany jest pancerz rolety w skuteczny sposób blokuje przedostawanie się wysokiej temperatury powietrza. Stanowi to doskonałą barierę przed nagrzewaniem się pomieszczeń, szczególnie w trakcie lata. Ale podobna zasada tyczy się też zimy, kiedy to rolety zewnętrzne skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz pokoju. Dzięki temu łatwiej zaoszczędzić na ogrzewaniu w chłodne dni i wieczory.

Ochrona okien i pomieszczeń to jedno, ale co z wyglądem? I tu rolety nie zawodzą. Różne wzory i kolory, wielkości czy kształty lamel tworzą także dekoracyjny element zewnętrznej elewacji domu. Dobrze dopasowane do kolorystyki i rozmiaru wzbogacą i uatrakcyjnią wizerunek domu.

W naszym sklepie dostępność modeli oraz możliwość własnego projektowania rolet to ich największa zaleta. Dopasujesz je do wymiarów Twojego okna, wybierzesz sposób montażu, design czy rodzaj obsługi. Zdecydujesz, które dodatkowe komponenty okażą się niezbędne dla Twojej wygody i bezpieczeństwa oraz dokonasz całkowitej wyceny produktu, tak by zadowalała Cię zarówno cena i jakość rolety zewnętrznej.